BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ
Eğitim Fakültesi

 

Dekandan

Sevgili Öğretmen Adaylarımız;
 

Hepinizin, 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılını en içten dileklerimle kutlarım. Yeni dönemde sizlerle birlikte olmanın, geleceği sizlerle paylaşmanın ve geleceğe hazırlanmanın heyecanını, sevincini ve gururunu yaşıyoruz. Başkent Üniversitesi Eğitim Fakültesi ailesine hoş geldiniz. Sevgili öğrencilerimiz, sizler artık Başkent Üniversitesinin kalite güvencesi ve markası altında eğitim öğretiminizi sürdüreceksiniz.

Başkent Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nin temel hedefi, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ ün gösterdiği ilke ve inkılâplar ışığında, bilimin rehberliğinde geleceğimizin güvencesi olan gençlerimizi yetiştirecek, 21. Yüzyılın mesleki bilgi ve becerileriyle donatılmış entelektüel, etik davranışlar sergileyen, etkileşimli ve etkin lider öğretmenleri yetiştirmektir.

Biz eğitim Fakültesi olarak, Köy Öğretmen Okulları, Köy Enstitüleri, Yüksek Öğretmen Okulu modellerindeki birikim ile uygulanan mevcut programları nitelikli ve öğrencilerimizi de daha ayrıcalıklı hale getirmeye çalışıyoruz. Bu doğrultuda, fakültemiz, öğrencilere bilimin, teknolojinin, kültürün ve sanatın aydınlattığı yolda, gereksinim duyabilecekleri bilgiyi çok yönlü ve derinlemesine kavrayabilmeleri, değişik alanlarda anlamlı ilişkiler kurabilmeleri, bilgi tabanlı becerileri kazanabilmeleri, kendilerini geliştirebilmeleri ve yenileyebilmeleri için her türlü çabayı sarf etmektedir.

Fakültemizin bugüne kadar dokuz programda yetiştirdiği öğretmenleriyle, ürettiği eğitim ve bilimle, topluma sunduğu sosyal sorumluluk projeleriyle, eğitim kurumlarının sorunlarının çözümünde ürettiği özgün proje ve araştırmalarıyla, uluslararası düzeyde ürettiği proje ve hizmetlerine yönelik koyduğu hedeflere başarı ile ulaşmış olup bu alanlarda öncülük görevlerini başarıyla sürdürmeye devam etmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle bütün öğrencilerimizin yeni eğitim-öğretim yılını kutlar, sağlık ve başarılar dilerim.

Saygı ve Sevgilerimle,  

Prof. Dr. Sadegül Akbaba Altun 

Dekan